BURÇLAR

Burçlar hızlı erişim :

Sağlık ve Spor

Yönetici Gezegeniniz: Yengeç burcu duygusallığı ve merhameti temsil eden Ay tarafından yönetilmektedir. Ay aynı zamanda başkalarını beslemeyi ve doyurmayı temsil eder.
Vücudunuzda Yönettiği Bölge: Yengeç burcu mideyi ve kadınlarda göğüsleri yönetir.
Metabolizmanız: Yavaş
En Önemli Özelliğiniz: Altıncı hissiniz. Bırakın içgüdüleriniz sizin için en sağlıklı spor ya da egzersiz şeklini seçsin.
Sizi Kızdıran Şey: Spor yaparken birilerinin sizi bölmesi, dikkatinizi dağıtması.
Sağlığınızla İlgili Yaptığınız Hata: Başkaları ile o kadar ilgileniyorsunuz ki kendinize hiç bakmıyorsunuz. Bir de geçmişe pişmanlıkla bakma eğiliminiz var. Geleceğe konsantre olmalı geçmişte olanları unutmalısınız. Mesela çocukken kilolu olabilirsiniz ama şimdi kendinizi yeniden yaratabilirsiniz.

Yengeçler sürekli endişe içindedirler ve bundan en çok hassas mideleri etkilenir. Duygusal çalkantılar içinde iken bir şey yememeye çalışın. Bazı Yengeçler moralleri bozulunca yemekte teselli ararlar bazıları ise hiçbir şey yiyemezler. En iyisi böyle durumlarda orta karar olmanızdır. Ne kendinizi tamamiyle yemeğe verin ne de açlığa terk edin.

Yengeç insanının sık sık değişen duygusal durumlarına sebep olan, yöneticisi Ay’dır. Ay’ın değişen konumuna karşı çok hassassınızdır. Özellikle dolunay zamanlarında kendinizi ve çevrenizdekileri fazla ciddiye almayın, gevşemeye çalışın. Stresle başa çıkmanıza yardımcı olacak B vitamini içeren vitamin ve yiyecekleri ihmal etmeyin.

Yengeç insanı duyarlı bir yapıya sahiptir. Eğer bir spor ya da egzersiz sonucu kendinizi iyi hissederseniz bunu yapmaya devam edersiniz. Su elementi olduğunuz için su sporlarından ve su kenarlarında bulunmaktan zevk alırsınız. Suyun üzerinizde güçlü sakinleştirici bir etkisi vardır. Fırsatını buldukça yüzün, sahilde koşun, sörf yapın, yelkenle açılın, kürek çekin, suyla ilgili ne yapabiliyorsanız onu yapın. Aşırı derece yorucu, ağır egzersizler size göre değildir. Siz özellikle ritmik akışı olan düzenli olarak yapılan sporlardan zevk alırsınız.

Yengeç, Zodyak’ın “besleyen” ve “doyuran” burcudur. Sevdikleriniz için hazırladığınız harika yemekleri sadece tatmak bile şişmanlamanıza sebep olabilir. Hem çok iyi olduğunuz hem de çok zevk aldığınız yemek pişirme işinden vaz geçmenize gerek yok. Hafif,az  kalorili  yemekler yapabilirsiniz.

Özellikle Yengeç kadınları aldıkları tuz miktarına dikkat etmeliler. Vücudunuz fazla su tutabilir. Adet öncesinde ise bu sizde rahatsızlık yaratabilir. 40 Yaşında sonra her yıl düzenli olarak mammogram çektirmelisiniz. Yemek alışkanlıklarınıza dikkat edin.

Yengeç kadın ve erkeklerinin parlak ve duru ciltleri vardır ve onları olduklarından daha genç gösterir. Aynı şekilde bu hassas cilt güneşten zarar görebilir, soğuk bir ülkede yaşıyor olsanız bile yaz-kış güneş koruyuculu nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmeyin.

Bu ödeme servis ve içerik satın almak içindir. Ödemeyi yaptığınızda servisiniz anında başlayacağı için, hatalı ödeme haricinde iade yapılması mümkün olmayacaktır.