MERKÜR GERİLEMESİ

2018 Merkür Gerileme Tarihleri:

-23 Mart – 15 Nisan
-26 Temmuz - 19 Ağustos
-17 Kasım - 6 Aralık

Merkür gerilemesi önemli kararlar vermek, anlaşma imzalamak veya söz verip bağlılık altına girmek için uygun bir dönem değildir. Merkür düşünce, algı ve iletişim gezegeni olduğundan gerilerken enerjisi düşük olur ve bu alanlarından dolayı aksamalar yaşanabilir. Yanlış anlaşılmalar ve yanlış beklentiler ileride hayal kırıklığı yaratabilir.

Merkür gerilemesi günlük programlarınızın aksamasına da neden olabilir. Ertelenmeler ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Seyahat planlarınızda rötarlar olabilir. Yola arabayla çıkacaksanız arabanızı baştan aşağı kontrol ettirin.

Gerileme döneminde insanlar dalgınlaşabilir ve eşyalarını kaybedebilir, bazı aletler bozulabilir, elektrik kesintileri ve İnternet bağlantısında kopmalar yaşanabilir. Kargolar gecikebilir, yanlış adrese gidebilir ve geldiğinde içindeki ürün kırılmış olabilir. Yanlış anlaşılmalardan dolayı toplantı saatleri karışabilir. Yanlış mailleri en olmayacak kişilere gönderebilirsiniz.

Alışveriş yapmanızı özellikle de elektronik eşya ve pahalı bir ürün almanızı önermeyiz. Alacağınız ürün bozuk çıkabilir veya sizin beklentilerinizi karşılamayabilir. Ya da kısa bir süre sonra aynı ürünün ucuzlamış olduğunu görebilirsiniz.

Yeni girişim ve ilişkiler yerine geçmişle bağlantılı olarak harekete geçtiğinizde yol alacak ve eskiden aklınıza gelmeyen çözümler bulabileceksiniz. Yeni bir işe başlamak için uygun bir zaman değil ama eski bir işveren veya iş arkadaşı ya da eskiden tanıdığınız biriyle iş yapmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Gerileyen Gezegen Geçmişe Dönmenizi İster

Gerilemenin güzel yanları da vardır. Geçmişe dönebilirsiniz. Senelerdir görmediğiniz çocukluk arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Eski sevgiliniz yeniden karşınıza çıkabilir. Bıraktığınız yerden devam etmeye veya bu defa tam bir kapanış yapmaya karar verebilirsiniz. Uzun yıllardır gitmediğiniz bir yere gidebilirsiniz. Kaybettiğiniz bir eşyayı gerileme döneminde bulmanız mümkündür. Kaçırdığınız bir fırsat, eski bir teklif yeniden karşınıza çıkar. Yarım kalmış olan meselelere daha önce aklınıza gelmeyen çözüm ve yaklaşımlarla bu defa tamamlayabilirsiniz.
Bu ödeme servis ve içerik satın almak içindir. Ödemeyi yaptığınızda servisiniz anında başlayacağı için, hatalı ödeme haricinde iade yapılması mümkün olmayacaktır.