ÖRNEK YORUMLAR

AYLIK YORUM - KOÇ

Şubat 2013
Susan Miller
Sevgili Koç, genelde sizin alt konumlarda bir rol oynamanız normal değildir çünkü siz başı çekmek için doğanlardansınız ancak bu ay yapılacak en iyi şeyin geri planda kalmak olduğunu göreceksiniz. Gizli kapılar ardında büyük konsantrasyon gerektiren bir proje içinde yer alabilirsiniz. Konu üzerinde çalışın ve sizi işinizden alıkoyacak herşeye ve herkese karşı dikkatli olun. Başkalarının size birşey söylemesine gerek kalmayacak zira sezgilerinizle zaten ne yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

Bu proje üzerinde kontrol sahibi olmaya çalışıyor gibi görünüyorsunuz ancak Mars’ın 12 Mart’ta Koç burcuna geçmesi ile birlikte kontrolü ele geçireceksiniz. İnancınızı yitirmeyin çünkü Nisan başında tıpkı bir rock yıldızı gibi parıldayacaksınız. Gördüğünüz gibi işte ve kişisel yaşamınızda elde etmeye çalıştığınız şeylere her gün biraz daha yaklaşıyorsunuz. Başarmak istediğiniz şeylere dair en ufak ayrıntısına varana dek hayaller kurun ve kendinizi bir film senaryosunun içinde gibi düşünün. İki ay içinde istekleriniz gerçekleşecek. Bu ay bu hayal gibi görünebilir özellikle de Merkür gerilemeye başladığında ancak siz inancınızı yitirmeyin. Tüm bunların üstesinden gelecek ve kazananın siz olduğunu tüm dünyaya göstereceksiniz.

Bu ay onikinci evinizde transitte olan dört gezegen sayesinde önünüzdeki yıl için cesaretinizi toplayacaksınız. 2013’te sürdürmeyi veya sona erdirmeyi düşündüğünüz ilişkiler, yükümlülükler ve diğer konuları masaya yatırmanın zamanı. Yeni deneyimlere yer açmanız gerekiyor aksi takdirde evrenin sizin için planladığı nimetlerden yararlanamazsınız. Doğum gününüze sadece birkaç hafta kaldığından bu ay önünüzdeki yıla ait planlarınızı yapmaya zaman ayırmalısınız.

Merkür 23 Şubat’tan, 17 Mart’a kadar gerilemede olacağından önünüze birtakım kaçınılmaz engeller ve ertelenmeler çıkabilir. Esnek olmaya bakın ve değişimlere hazır olun. Gecikmeler ününüzü zedelemez ancak koşulların kontrolünüz dışına çıkmasına neden olabilir. Müşterilerinizi fikir değiştirebilir, sevkiyatlar gecikebilir ve projeniz aksayabilir. Veyahut da projenizi farklı bir şekilde yapabileceğinize dair jetonunuz düşebilir ve bununla birlikte projeye yeni bir yaklaşım gösterebilirsiniz.

“Merkür geriliyor” cümlesini duyduğunuzda ortamda statik bir hava olduğunu, önceliklerin değişebileceğini hatırlayın ve işlerin gidişatındaki değişiklikler konusunda uyanık olun. Pahalı birşey almanız veya bir anlaşma imzalamanız gerekirse bunu ya Şubat başında yapın ya da Mart sonunu bekleyin. 23 Şubat-17 Mart tarihleri arasında iş değiştirmenizi veya yeni birisiyle çıkmaya başlamanızı da önermeyiz. Merkür gerilerken başlanan girişimlerde tekerleklerin patinaj yapması gibi boşuna bir çaba söz konusudur dolayısıyla yeni girişimler için Mart sonunu bekleyin.

Ancak Merkür gerilemesinin iyi yanları da vardır mesela işte veya evde daha önceden başladığınız fakat herhangi bir nedenle bir kenara bıraktığınız işleriniz varsa bunlara yeniden hayat verebilirsiniz. Eski bir arkadaşınızla karşılaşabilir veya uzun zamandır görmediğiniz bir yöneticinizle yeniden temasa geçebilirsiniz. Ayrıca Merkür gerilerken eski ikilemlere ve vakalara ilişik beklenmedik bir şekilde yeni ipuçları veya çözümler de bulabilirsiniz. Kaybettiğinizi sandığınız birşeyi bulabilirsiniz veya nazik bir akrabanız size yıllardır sizin için sakladığı ve çocukluğunuzdan beri görmediğiniz bir şey verebilir.

Kredi kartları, vergi, miras, nafaka, bonus, komisyon veya sigorta ödemeleri gibi ortak paralar konusunu yöneten sekizinci evinizdeki Satürn nedeniyle 18 Şubat civarındaki günlerde bu konularda sıkışıklık hissedebilirsiniz. Satürn kariyer evinizin doğal yöneticisidir ve bu gezegen gerilediğinde kariyerinizdeki ilerleme yavaşlar.

Bu ay sadece sakinlik içinde çalışmayacak ve özellikle de 9 Şubat’ta arkadaşlar evinizde ve Kova burcunun 22.derecesindeki yeniayla birlikte kalabalıklara karışacaksınız. Tanıdıklarınız ve yeni tanışacaklarınız size hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızda büyük yardımda bulunacaklar. Arkadaşınızdan iyilik istemekte tereddüt etmeyin ve talebinizi açık ve seçik bir biçimde dile getirin. Venüs’ün, yeniayın çok yakınında yer alması sayesinde arkadaşlarınız tarafından sevilen kişi olacağınıza şüphe yok. Arkadaşlarınızı size yardımcı olmaktan mutluluk duyacak ve size birçok yenilikçi fikir verecekler.

Sosyal medyadaki mevcudiyetinizi de artırın çünkü internet ortamında da değerli bağlantılar kurabilirsiniz. Twitter, Facebook veya Linkedin gibi büyük sosyal medya sitelerine hiç girmediyseniz bir deneyin ve bu konuda arkadaşlarınıza danışın. (Yazarımız Twitter’ı çok seviyor çünkü @Astrologyzone profiliyle okuyucu sorularına da yanıt veriyor. Twitter sayesinde gerçek yaşamında da birçok yeni insanla arkadaş olmuş.)

Üyesi olduğunuz kulüp veya derneklerin organizasyonlarına da katılın veya birtakım sosyal ve profesyonel kulüplere üye olun. Bu ay hedefiniz sosyal çevrenizi büyütmek olsun zira arkadaşlarınız ve tanıdıklarınızdan yana şansınız çok olacak.

Doğum gününüz 11 Nisan veya artı-eksi beş gün içindeyse 10 Şubat’taki bu yeniaydan iki kat daha şanslı çıkacaksınız.

25 Şubat’ta 7 derece Başak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sizin günlük işler evinize denk geliyor. Bu yeniay Neptün ile temasta olacağından projenizin yaratıcı bir proje olacağını söyleyebiliriz. Veyahut da projeye dair bazı bilgiler elinizde olmayabilir dolayısıyla Neptün gerçekleri sislendirebileceğinden dikkatli olmanız gerekebilir. Satürn’ün bu yeniay ile iyi bir açı yapması sayesinde bu hafta sonunda elinize güzel tutarda bir para geçebilir veya tasarruf hesabınız ve emeklilik sigortanızla ilgili birşeyleri yoluna koyabilirsiniz. Plüton’un da iyi açısı sayesinde yaptığınız işin mükemmelliğinden dolayı patronunuzdan veya müşterilerinizden övgüler de alabilirsiniz.

Uykunuza ve öğünlerinizi vaktinde yemeye de özen göstererek sağlığınıza dikkat edin. Ellerinizi yıkamayı da ihmal etmeyin çünkü birçok virüs yeniden ortaya çıkabilir. Bu dolunay döneminde güçlü olmalısınız çünkü birçok insan size bel bağlamış olabilir.

Bu ay Mart sonunda olacağı gibi aşk açısından güzel bir ay değil ama siz neşenizi elden bırakmayın. Şubat ayında da takviminizde işaretleyebileceğiniz birçok güzel gün var ve ayrıca Venüs de bir hava burcu olan Kova’da olduğundan şanslısınız. (Evet, Kova bir su gurubu değil, hava grubu burcudur –dünyayı çevreleyen etere bilgiyi döken bir kova ile sembolize edilir.)

Öncelikle Venüs’ün Koç burcundaki Uranüs ile güzel bir açı yapacağı 5 Şubat gününü takviminizde işaretleyin; bugün bir yere davet edilirseniz sürprizli ve eğlenceli bir gün sizi bekliyor.

6 Şubat da bir o kadar özel bir gün. Şans ve hediyeler gezegeni Jüpiter, Venüs’e muhteşem titreşimlerini gönderecek. Bu gün seyahat edebilir veya heyecan verici bir telefon görüşmesi veya mesajlaşma içinde olabilirsiniz.

Dediğimiz gibi 10 Şubat’taki yeniay arkadaşlar, ümitler ve dilekler evinizde gerçekleşiyor ve karşınıza birçok sosyal faaliyet getiriyor. Takip eden günlerde bir dernek partisine, bir yemeğe veya hayli özel bir davete çağrılabilirsiniz.

Eğer Sevgililer Günü’nü bekliyorsanız şanslısınız çünkü Ay Koç burcunda olacak, bu sizin için iyi. Sevgiliniz veya eşiniz yoksa dahi bu geceyi dışarda geçirmelisiniz. Bu güzel akşam 11 Şubat’taki yeniayı takip eden günlerde olduğundan arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca dışarıda belki birileri ile tanışırsınız, kim bilir?

25 Şubat’ta Venüs Balık burcuna girecek dolayısıyla bunun ncesindeki günler sizin iyi günleriniz. Dılarılara çıkıp eğlenmeye bol bol fırsatınız olacak. Bu dönem ayrıca dış görünümünüzle ilgili değişiklikler yapmak için de iyi bir zaman ancak randevularınızın Merkür’ün gerileyeceği 23 Şubat öncesinde olmasına özen gösterin. İyi eğlenceler!

Özet:
Şubat ayı boyunca önümüzdeki ay girişeceğiniz bir işe hazırlık evresinde olacaksınız. Bazı detaylarla uğraşmanız ve bazı tahminlerinizi gözden geçirmeniz gerekecek. Mars da dahil olmak üzere birçok gezegen haritanızın en gizli köşesinde yer alacağından sezgileriniz hayli yüksek olabilir. İç sesinize güvenin çünkü sizi koruyan o olacak.

Satürn 18 Şubat’tan 8 Temmuz’a kadar gerileyecek; bunlar önemli tarihler çünkü Satürn sizin kariyer evinizin yöneticisi. Satürn gerilemedeyken güçlü değildir dolayısıyla bu dönemde kariyerinizde ilerleme kaydetmeniz zor olabilir. Şu an üzerinde çalışmakta olduğunuz işlere iyi eğilin ve iş değiştirmeyi düşünmeyin. Ayrıca anlaşmalar gezegeni Merkür de 23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında gerileyecek. Gördüğünüz gibi bu ayın sadece ilk yarısı girişimler için uygun.

18 Şubat’ta gerileyecek olan Satürn sizin kariyerinizi yönetiyor olabilir ancak şu an haritanızın para evinde. Satürn yavaşlamak üzereyken banka hesaplarınız ve kredi kartı ekstrelerinizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür gerilemesi ile de birleşince bu alanlardaki hatalara karşı gözünüzü dört açmanızda fayda var.

İşte üzerinde çalıştığınız önemli ve komplike bir iş 25 Şubat civarında finalize olabilir. Bu iş konusunda dikkatli olmanız önemli çünkü bazı kritik detaylar söz konusu. Bir arkadaşınız veya astınızdan yaptığınız işi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Güneş’i Neptün ile karşıt konumda olması nedeniyle birtakım karışıklıklar olabilir – herhangi bir hata yapmamak için yaptığınız işi birçok kez kontrol etmelisiniz. Olumlu yönden bakacak olursak Neptün yaratıcılığınızı artırabilir dolayısıyla yaratıcılık gerektiren bir alanda çalışıyorsanız bu dolunay size iyi gelecek.

İşlerinizi kontrol etmeniz için birbaşka neden daha var. İletişim gezegeni Merkür 23 Şubat’tan 17 Mart’a kadar gerieleyecek. Merkür gerilemesi iletişimde sorunlar çıkarabileceğinden yaptığınız işin harfi harfine doğru olması önemli. Müşteriniz veya patronunuzun istediği işi yanlış da anlayabileceğinizden işleri birkaç kez gözden geçirmenizde fayda var.

17 Mart’tan önce anlaşma imzalamayın. Koşullar hızla değişebilir ve bunu uzunca süre farketmeyebilirsiniz. Herhangi bir anlaşma yapacak olursanız bundan ileride pişmanlık duyabilirsiniz çünkü kreiterleriniz ve öncelikleriniz değişebilir.

9 Şubat’ta Kova burcunda gerçekleşecek yeniay sayesinde ay ortası sosyal anlamda hareketli geçecek. Bu tarihten sonra, 9-24 Şubat arasında sosyal yaşamınız heyecan verici bir hale gelecek. Venüs de Kova burcunda olacağından tarzınız ve parıltınız göz alacak.

Birçok insanın katılacağı büyük sosyal organizasyonlarda yer alacaksınız. Bir partiye gitmeseniz bile önemli bir seminere katılabilir, bir spor karşılaşmasına veya konsere gidebilirsiniz. Veyahut da tüm dünyadan katılımcıların yer alacağı bir konferansa yada bir baleye gidebilirsiniz. Dernek çalışmaları da hoşunuza gidebilir.

Tek sıkıntı Satürn’ün konumu nedeniyle bu sosyalleşmenin maliyetinin sizi düşündürmesi olabilir. Eğer katılmak istediğiniz organizasyon sizin için önemliyse mutlaka gitmeye çalışın çünkü bu yeniay sayesinde birçok önemli kişi ile tanışma olasılığınız var.

Takviminizde işaretlemeye değer birçok romantik gün de var. Öncelikle 25 Şubat’a kadar Venüs’ün konumunun sizin için güzel olduğunu söyleyelim çünkü yer aldığı Kova bir hava grubu burcuç

Öncelikle 5 Şubat’ta aşk gezegeni Venüs Kova burcunda olacak ve Koç burcundaki Uranüs ile uyumlu bir açı yaparak size ışık, parıltı ve sürprizler getiriyor. Cazibeniz etrafı kasıp kavuracak ve herkes size doğru çekilecek.

6 Şubat gününde de Kova burcundaki Venüs İkizler burcundaki Jüpiter’e göz kırpacak. Yakın biryere birkaç günlük bir seyahate gidebilir ve eğlenebilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Ay sizin burcunuz Koç’ta yer alacağından ve 9 Şubat’ta başlayan yeniay dönemi içinde kalacağından şanslısınız. Mars’ın haritanızın onikinci evinde olması nedeniyle gözlerden uzak, iki kişilik romantik bir yemeği tercih edebilirsiniz. Bu harika bir fikir.

Önemli Tarihler:
10 Şubat’taki yeniayla birlikte birçok dost yüzün katılacağı güzel bir sosyal organizasyona katılabilir ve bu sayede yeni bir arkadaş edinebilirsiniz.

Onikinci evinizde içinde Mars’ın da yer aldığı gezegenler sayesinde yeni yaşınızda daha mutlu olmanın yollarını arayacaksınız.

25 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek dolunayla birlikte bir projeniz sona erecek. Bu dolunay Neptün ile karşıt konumda gerçekleşeceğinden tüm detayları gözden geçirin ki herhangi bir hata yaşamayın.

Merkür 23 Şubat- 17 Mart tarihleri arasında gerileyecek.

Satürn 18 Şubat’tan 8 Haziran’a kadar gerileyecek.

En romantik günleriniz 5, 6, 9 Şubat + iki hafta (10 Şubat hariç) olacak. Buna Venüs’ün Kova burcunda olacağı 14 Şubat’ı (Sevgililer Günü) da ekleyin. Merkür’ün 23 Şubat’tan itibaren gerileyeceğini de aklınızdan çıkarmayın ve bu günden itibaren yeni insanlarla tanışmaya ara verin.
Bu ödeme servis ve içerik satın almak içindir. Ödemeyi yaptığınızda servisiniz anında başlayacağı için, hatalı ödeme haricinde iade yapılması mümkün olmayacaktır.