TUTULMALAR

2018 Yılının Tutulmaları

2018 yılında üç tanesi güneş tutulması, iki tanesi ay tutulması olmak üzere tam beş tutulma var. Güneş tutulmalarının hiçbiri tam tutulma değil ama ay tutulmaları tam tutulma şeklinde olacak.
Tutulmalar oluştukları günlerde çok güçlüdürler ama aslında altı aya uzanan bir zaman dilimini etkilerler. 2017 yılında başlamış olan Kova-Aslan tutulmaları Ocak 2019’a dek sürecek ve ondan sonra yaklaşık on sene burcunuzda tutulma yaşamayacak ve ani değişimlerle zorlanmayacaksınız. En son 2008-2009 yıllarında, ondan önce 1998-2000 arasında benzer tutulmalar yaşanmıştı. 2018’in tutulmaları aynı derecelerde oluştuğundan, 1999 yılındakilere çok benziyor. Gökyüzünün konumu sürekli değiştiği için aynı olaylar olmayacaktır ama yine de benzerlikler bulabilirsiniz. Zaten her tutulma diğer gezegenlerle farklı etkileşimler yaptığından, farklı bir karaktere sahiptir.


Yeni başlayan Yengeç-Oğlak tutulmaları ise Temmuz 2020 yılına dek altışar ay aralıklarla tekrarlanarak devam edecek. Yengeç-Oğlak tutulmaları daha önce Temmuz 2000-Haziran 2002 ile Ağustos 1990-Aralık 1992 yılları arasında yaşanmıştı.


31 Ocak’ta Aslan burcunda tam ay tutulması


15 Şubat’ta Kova burcunda kısmi güneş tutulması


13 Temmuz’da Yengeç burcunda kısmi güneş tutulması


27 Temmuz’da Kova burcunda tam ay tutulması


11 Ağustos’ta Aslan burcunda kısmi güneş tutulması


Doğum gününüzde bir tutulma oluşursa, bir yıl sonra geriye dönüp baktığınızda ne kadar farklı bir konumda olduğunuzu görebilirsiniz.
Tutulmalar evrenin değişim için kurguladığı en kuvvetli astrolojik oluşumlardır. Zira dış olayların zorlamasıyla görmezden geldiğiniz veya gerçekten bilmediğiniz durumlarla yüzleşir ve ertelemiş olduğunuz adımları bir anda atmak zorunda kalırsınız. Burcunuzda oluşan tutulmalarla dış görünümünüz, adınız ve lakabınız bile değişebilir. Evlilik, ortaklık gibi birebir resmi ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilir, evlenmeye veya var olan ortaklığınızı sonlandırmaya karar verebilirsiniz.

Bu ödeme servis ve içerik satın almak içindir. Ödemeyi yaptığınızda servisiniz anında başlayacağı için, hatalı ödeme haricinde iade yapılması mümkün olmayacaktır.